Gospodarstwo Ekoturystyczne „EkoChatka”PołożenieGospodarstwo "EkoChatka", położone jest w mikroregionie Dolina Strugu, gminie przyległej do stolicy województwa - Rzeszowa (18 km od centrum ) oraz innego historycznego miasta – Łańcuta (14 km), niedaleko jednej z dróg powiatowych prowadzących w Bieszczady oraz szlaku na Słowację i Ukrainę.
EkoChatka leży na Pogórzu Strzyżowsko-Dynowskim, na terenie Hyżniańsko-Gwoźnickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. W odległości 20 km umiejscowione są rezerwaty przyrody Wilcze i Mójka.
W jego skład wchodzą dwa budynki mieszkalne, w tym jeden, w tradycyjnym dla tego regionu, drewnianym stylu, który ma już ponad 80 lat. Budynki otoczone są owocowym sadem z tradycyjnymi odmianami, z których niektóre drzewa, jak reneta szara mają ponad 100 lat. Oprócz sadów, gospodarstwo posiada naturalne łąki, na których rosną różnego rodzaju zioła i gnieżdżą się dzikie ptaki jak np. derkacz. Gospodarstwo posiada też własny, ponad 2 hektarowy las. Specjalizuje się w uprawie owoców, warzyw i ziół z których wytwarza herbaty ziołowe, soki, dżemy, ocet i nalewki. Gospodarstwo wyróżnia oferta, która łączy czynny wypoczynek gości z profilaktyką prozdrowotną.
Zakwaterowanie i wyżywienieNasi goście mogą się kwaterować w starym, przedwojennym drewnianym domu, który systematycznie przywracamy do stanu świetności. Jest też możliwość noclegu w sposób turystyczny we własnych namiotach. Gospodarstwo oferuje całodobowe wyżywienia na bazie produktów ekologicznych i tradycyjnych własnych i zaprzyjaźnionych gospodarstw.Gospodarstwo posiada 2 pokoje gościnne 2 i 3 osobowe, w tym jeden z łazienką. Ponadto turyści mogą korzystać z aneksu kuchennego wyposażonego w kuchnię gazową i tradycyjną, węglową.Naszą specjalnością jest ocet jabłkowy robiony z własnych, ekologicznych i starych odmian jabłek , mieszanki ziołowe, soki ziołowe konserwowane miodem, cydry i nalewki.Specjalnością kuchni są dania regionalne, jak barszcz kiszony, proziaki i gomółki. Nasze wyroby posiadają certyfikaty produktów lokalnych i były wielokrotnie nagradzane na różnego rodzaju konkursach.Oferta dodatkowaW EkoChatce preferujemy zdrowy styl życia i czynny wypoczynek. Do dyspozycji gości są: biblioteczka, rowery, profesjonalny teleskop, kijki trekingowe i inne urządzenia do odnowy biologicznej. Na strychu budynku znajduje się mini muzeum z eksponatami przedwojennymi, do późnego Gierka włącznie.
Specjalizujemy się też w odnawianych źródłach energii.
Na terenie gospodarstwa znajduje się altana z kominkowym rożnem, gdzie wieczorami, przy dźwiękach gitary prowadzimy degustację naszych herbat, cydrów, piw i nalewek oraz rozmowy aż do świtu :-).
Gospodarz, wykwalifikowany naturoterapeuta, proponuje m.in. masaże, w tym polinezyjski, chodzenie po ogniu i doradztwo żywieniowe. EkoChatka ma na wyposażeniu urządzenia do produkcji zdrowej wody zasadowej, strukturyzowanej i srebra koloidalnego. Goście mogą też skorzystać z jonizatora i ozonatora powietrza i wody oraz generatora częstotliwości SPOKY 2, skanującego stan organizmu. Gospodarstwo współpracuje ze znanymi naturoterapeutami i zielarzami: Jerzym Ziębą, Edwardem Szypunowem , Bartoszem Jemiołą, Sebastianem "Szamanem", Romanem Nowakiem, czy innymi, mniej znanymi medialnie, lecz posiadającymi ogromną wiedzę na tematy prozdrowotne.
Ekochatka słynie z tego, że lubią ją odwiedzać ludzie nauki, kultury i sztuki oraz promotorzy zdrowia. OtoczenieWojewództwo Podkarpackie znane jest z czystego środowiska, dużej ilości zieleni i dzikich zwierząt. W odległości kilku kilometrów od naszego gospodarstwa znajdują się wyciągi narciarskie, istnieje możliwość jazdy konnej, wędkowania i grzybobrania.Godnym polecenia zwiedzenia jest miasto Łańcut, Rzeszów, Jarosław, Przemyśl i Sanok, skansen w Kolbuszowej i Markowej, liczne okoliczne sanktuaria czy Izba Pamięci Generała Sikorskiego w Hyżnem. Warto też wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową, z najdłuższym w Europie tunelem, na trasie Przeworsk-Dynów. Z gospodarstwa można robić wypady w Bieszczady, Roztocze, Beskidy oraz na Ukrainę (Lwów, Sambor, Truskawiec, Użgorod) i Słowację (Svidnik, Bardejov, Preszow).Obiekt funkcjonuje całoroczniePozycja GPS: N49° 57' 34.6384" E22° 10' 33.5121"